featured

Xbox cephesinden, PlayStation’ın Game Pass çabalarına ilk yorum

Game Pass abonelik sisteminin mucidi Xbox, oyun dünyasındaki esinlenmeleri takip etmeye devam ediyor. Pek çok büyük şirketin kendi ekosistemleri için benzer projeler başlattığı ve hatta çoktan oyunculara sunulduğu piyasada, firmanın en büyük rakibi de kendini hazırlıyor. Yaşanan gelişmelerin farkında olan Xbox tarafı ise, ilk yorumu paylaştı.

Şirketin en yetkili ismi Phil Spencer, Sony‘nin hamlelerini değerlendirdi. Başarılı yönetici, oluşan tablonun oyuncular açısından olumlu olduğunu vurguladı.

Xbox: “Game Pass oyunculara ulaşmanın en doğru yolu”

Gelişmeleri yakından takip ettiklerini aktaran Spencer, dedikodular eşliğindeki PlayStation sistemini, mevcut Game Pass ile karşılaştırdı. Xbox‘ın en yetkili ismi, sözlerinde şunlara yer verdi:

Bildiğiniz gibi bu şeylerin çoğu aslında, PC ve konsola aynı anda gönderdiğimiz bir oyun kitaplığı oluşturmanın bir yolu açısından kendileriyle iç içe geçiyor. Game Pass‘in geleceğini bilerek ve Game Pass‘i birden fazla platforma getirmek istiyoruz. Tüm bu kararlar bir nevi kendi başlarına birikiyor.

PlayStation cephesinin hamlelerini de yorumlayan Spencer, sistemin geleceğini değerlendirdi. Başarılı yöneticiye göre abonelik sistemleri, oyun dünyası için oldukça doğru bir model:

Her şeyi çözmüş gibi görünmek istemem ama bence doğru hamle, oyuncuların oynamak istedikleri oyunları, nerede oynamak istiyorlarsa oynamasına izin vermek ve onlara nasıl oynayacakları konusunda seçim yapmaktır. Kütüphanelerini oluşturmak, bilgisayar ve çapraz platform girişimlerimiz ve diğer şeyler açısından planlarımızın ne olduğu konusunda onlara karşı şeffaf olmak. Bu yüzden, başkalarının Game Pass gibi şeyler yaptığını veya PC’ye geldiğini duyduğumda, bu bana mantıklı geliyor çünkü bence en doğru hamle bu.

Sony cephesinden bu tarz bir hamleyi zaten beklediklerini açıklayan Xbox yöneticisi Phil Spencer, durumun kaçınılmaz olduğunu düşünüyor. Spencer, rakiplerinin rekabetten kaçmayacağını belirtirken, bu durumun kendileri için de oldukça iyi olacağını tahmin ediyor. Sürekli gelişmeye açık bir yarış haline gelecek abonelik sistemleri ise günün sonunda oyuncuların ellerini bollaştıracak.

Sizler Xbox cephesinin yorumlarını nasıl değerlendiriyorsunuz? Sizce iki devin rekabeti oyunculara yarayacak mı? Görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Bulvar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!