featured

WhatsApp’tan sıkıcı ses dosyaları için yeni özellik!

WhatsApp, mesajlaşma hizmetini en iyiye taşımak için her geçen gün yenilikler getirmeye devam ediyor. Son zamanlarda, WhatsApp Business için getirdiği birçok yeni fonksiyon ile gündemde. Ayrıca yakın zamanda gelecek olan kayıt olmayı kolaylaştıracak ”flash call” ve şikayet etmeyi mesaj düzeyine indirgediği mesaj raporlama özelliği ile, daha pratik bir kullanım sunacak.

Şirket, geçtiğimiz Mayıs ayında, arkadaşlarınızdan aldığınız sıkıcı ve uzun sesli mesajları, daha hızlı dinleyip bir an önce cevap vermenizi kolaylaştıracak bir özellik getirmişti. Mesajları 1x, 1.5x ve 2x hızlarında oynatmanıza olanak tanıyan hızlandırma butonu, şimdi ses dosyaları için de geliyor. İşte ayrıntılar…

WhatsApp ses dosyası hızı ayarlanabilecek

Sesli mesaj ve ses dosyası arasında ne fark olduğunu kesinleştirmek için kısaca bahsedelim. Sesli mesaj, WhatsApp içerisinde koluşturabildiğiniz ve anlık kaydedilen bir mesaj iken ses dosyası, önceden kaydedilmiş bir şarkı, ses kaydı ya da herhangi bir MP3 dosyaya deniyor. Aynı zamanda bir başka sohbetteki sesli mesajı başkasına ilettiğinizde bu mesaj da artık bir ses dosyasına dönüşmüş oluyor.

Gelecek bu özellik, başka sohbetten alıntılanan ses dosyalarında geçerli olacak. Uygulama, henüz mevcut sürümde ses dosyaları için bir hız butonuna sahip değil. Yani hala test aşamasında. WhatsApp beta sürümü ile ilgili bilgileri güncel olarak paylaşan WABetaInfo, ses dosyaları için üzerinde çalışılan hız butonunu iOS cihazların en son beta sürümünde keşfetti.


Kaynak: WABetaInfo

Fonksiyonun en yakın zamanda Android cihazların gelecek beta sürümüne gelmesi de bekleniyor. Ancak gelmesi beklenen yeni özellik, sadece mevcut olan bir fonksiyona yenilik eklemekten ibaret olduğundan dolayı, Android cihazların ses dosyaları için hız butonu alması biraz zaman alacak gibi görünüyor.

Şirket, Son Görülme ve profil gizliliği, yeni bir tasarım ve diğer başka özellikler üzerinde çalıştığından, daha küçük fonksiyonların mevcut sürümlere gelmesi gecikebiliyor.

Siz sesli mesajların ardından ses dosyaları için de gelmesi beklenen hız butonu hakkında ne düşünüyorsunuz? İşe yarar ve gelmesini dilediğiniz bir fonksiyon mu? Fikirlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Bulvar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!