featured

Twitter Blue kullanım sahasını genişletiyor! İşte sunduğu özellikler

Twitter her geçen gün getirdiği yeniliklerle kullanıcılarına daha rahat bir kullanım sunmaya çalışıyor. Son zamanlarda merakla beklenen Twitter Blue aboneliği Kanada ve Avustralya‘nın ardından nihayet ABD‘de de kullanıma sunuluyor. Ücretli aboneliğin dünya çapında kullanıma sunulacağı tarih merakla bekleniyor.

Bu yeni abonelik sistemi, kullanıcılara daha fazla kreatif olanak sunuyor. Şimdilik yer işaretleri klasörü, okuyucu modu özellikleri ve bunların yanında yeni gelen geri alma seçenekleri bulunuyor. Zaman içerisinde, kullanıcıların istekleri doğrultusunda daha fazla fonksiyon aktif hale getirilecek.

Twitter Blue aboneliği neler sunuyor?

Twitter Blue aboneliği Kanada ve Avustralya‘da beş aydır kullanılıyor. Ücretli aylık abonelik hizmeti, nihayet ABD‘de de piyasaya sürülüyor. ABD‘deki kullanıcılar, 2.99 dolar karşılığında aboneliğin tüm fonksiyonlarından yararlanabiliyor.

Twitter‘a gelmesi en çok istenen özelliklerden biri, paylaşılan tweet’leri düzenleyebilmek olabilir. Aynı fonksiyonda çalışmasa da Twitter Blue aboneliği, buna yakın olarak ABD’ye aboneliği açmasıyla beraber Geri Al (Undo Tweet) özelliğini sunuyor.

Kullanıcılar paylaştıkları tweet’i ilk 30 saniye içerisinde kimse görmeden silebiliyor. Yani aslında, gönderinizi 30 saniye sonra paylaşması için bir alarm kurmuş oluyorsunuz ve bu süre içinde paylaşmaktan cayma hakkına sahipsiniz. Bu özelliği kullanmak için tweet’i paylaşırken 30 saniyeye kadar bir süre belirleyebilir ya da ”Şimdi gönder” seçeneğini seçebilirsiniz.

Her ücretli abonelikte olduğu gibi Twitter Blue, reklamsız bir ana sayfaya ulaşmanızı sağlıyor. Video paylaşırken konulan 2 dakikalık limit ise 10 dakikaya yükseliyor. Ayrıca sohbetleri, WhatsApp‘ta olduğu gibi en üste sabitleyebilirsiniz. Yer imleri kısmını ise klasörler halinde ayırmanıza olanak tanıyor.

Twitter Blue, ayrıca uygulama içi bazı özelleştirme olanakları sağlıyor. Uygulama simgesini ve arka fon tema rengini değiştirebilirsiniz. Ayrıca bu ücretli abonelik, Twitter Destek ekibine ulaşmak istediğinizde sizin talebinize öncelik hakkı tanıyacak. Aradığınız cevaplara standart kullanıcılardan daha çabuk ulaşabileceksiniz.

Fonksiyonlar ve kullanılabilir cihazlar

Twitter özellik geliştiricisi Nima Owji, fonksiyonların hangi cihazlarda kullanılabilir olduğunu paylaştı. Fonksiyonların optimizasyonları henüz tamamlanmış olmadığından, Android cihazlar bazı özellikleri desteklemiyor.

Twitter Blue aboneliğinin sunduğu fonksiyonlar ve kullanılabilir olan cihazlar:

  • Tweet’i Geri Al: iOS, Android ve web kullanıcıları tarafından kullanılabilir
  • Reklamsız içerikler: iOS ve web kullanıcıları tarafından kullanılabilir
  • Konu görüntüleyici: iOS, Android ve web kullanıcıları tarafından kullanılabilir
  • Yer imi klasörleri: iOS ve Android kullanıcıları tarafından kullanılabilir
  • Uygulama simgesi değiştirme: iOS ve Android kullanıcıları tarafından kullanılabilir
  • Daha uzun videolar yükleme: yalnızca web kullanıcıları tarafından kullanılabilir
  • Başlıca tweet’ler: iOS ve web kullanıcıları için kullanılabilir
  • Özel gezinme: iOS kullanıcıları tarafından kullanılabilir
  • Uygulama teması değiştirme: iOS kullanıcıları tarafından kullanılabilir
  • Sabitlenmiş konuşmalar: iOS kullanıcıları tarafından kullanılabilir

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Bulvar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!