featured

TikTok’tan eğitim programı: Sosyal medya için üniversite mi olur?

Dünyanın en popüler uygulaması TikTok, bugün paylaştığı bir blog yazısında kendi için bir eğitim programı yapacağını duyurdu. Yaratıcı Ajans Ortaklıkları (CAP University) adını verdiği eğitimin amacını, platformda bir sonraki seviye için içeriğe ilham vermek olduğunu açıkladı.

Şirket, eğitime katılan öğrencilere platforma başlamak için bilmesi gerekenleri ve pazarlama oyunlarını nasıl geliştireceklerini öğretecek. Eğitimi tamamlayan kullanıcılar yaratıcı fikirler öğrenecek, platform içi konsept oluşturacak ve bu alanlarda müşteri edinecek. Peki eğitimin içerikleri neler olacak ve ne zaman başlayacak? Haberin ayrıntılarına hep birlikte göz atalım.

TikTok eğitimi, 19 Mayıs tarihinde başlayacak!

Çevrim içi olarak 19 Mayıs tarihinde başlayacak TikTok eğitimi, toplam beş hafta sürecek. İçerikten iş birliklerine ve hatta müzik lisanslamaya kadar eğitim verilecek etkinlik şimdilik iki koldan bir gün arayla ilerleyecek.

Geleneksel pazarlamadan uzak içerikler yer alacak eğitimde şu dersler işlenecek:

TikTok 101: Eğitimin 101 adlı dersinde, müşterilerin güven ve otoriteyle yönlendirmek için ajansların bilmesi gereken temel istatistik ve verilerle ilgili konular yer alacak. Ek olarak kullanıcıların neyin mümkün olduğunu hayal etmeleri için çalışma örnekleri incelenecek.

Brifing Konuşma: Sosyal medya platformu TikTok, klasik pazarlama alanlarından farklı bir pazarlama ihtiyacı duyduğu için bu konudaki stratejiler anlatılır. Derste platform için ayrı olarak ortaya konan fikirlerin nasıl olması gerektiği ve sunulacağı anlatılır.

Konsept Oluşturma: TikTok’un bu dersi platformun temel ilkelerini ve büyük fikirlerin ortaya çıkma süreçlerini anlatır.

Trendler ve Müzik Lisanslama: Bu ders, trend olan içeriklerin anatomisini inceleyecek ve nasıl geliştirileceğini açıklayacak. Ek olarak da müzik lisanslama hakkında bilgi verecek.

İçerik Oluşturucular ve İş Birlikleri: Bu derste, TikTok’un can damarı olan içerik oluşturucular ile çalışmanın temelleri öğretilecek.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce TikTok eğitimi dikkat çekecek mi ve dersler etkili olacak mı? Düşüncelerinizi yorum kısmında ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Bulvar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!