featured

Snapchat’ten ebeveynlerin endişelerini azaltacak özellik!

Snapchat, yıllardır dünya çapında oldukça fazla kullanılan süreli fotoğraf paylaşma uygulamalarından biri. Getirdiği eğlenceli filtrelerle bir şekilde kullanıcılarını platformda tutmayı başarıyor. Fakat her sosyal medya uygulamasında olduğu gibi, Snapchat de genç kullanıcılar için tehlikeli olabiliyor.

Şimdi ise şirket, ebeveynlerin çocuklarının güvenliği hakkındaki duydukları endişelerini azaltacak bir kısıtlama getiriyor. Bu sayede çocuğu Snapchat kullanan anne ve babalar, çocuklarının güvenliği konusunda daha rahat olacak. İşte genç kullanıcılar için gelecek Snapchat özelliği…

Genç Snapchat kullanıcılarına arkadaş önerisi kısıtlaması

Snapchat, yeni arkadaşlar ekleyebilmek için “Hızlı Ekle” isimli bir kısma sahip. Tanıyor olabileceğiniz kişileri bu özellik aracılığıyla ekleyebiliyorsunuz. Şimdi ise şirket, bu özelliği genç kullanıcıların güvenliği için yeniden gözden geçiriyor. Artık yetişkin yabancıların genç kullanıcıların hesaplarını “Hızlı Ekle” bölümünde görme olasılığı çok daha düşük olacak.

Kullanıcılar, belirli sayıda ortak arkadaşları olmadığı sürece, 13 ila 17 yaş aralığındaki kullanıcıları arkadaş ekleme kısmında göremeyecekler. Bu değişiklik, yetişkin yabancıların 13-17 yaşlarındaki çocuklarla iletişime geçmesini tamamen engelleyecek olmasa da, riski büyük ölçüde düşürecek gibi gözüküyor.

Bir blog gönderisinde şirket, değişikliğin fentanil salgınıyla mücadele ve uyuşturucu satıcılarının Snapchat’i kötüye kullanmanın yeni yollarını bulmasını önlemeyi amaçladığını açıkladı. Şirket, son aylarda platformunda uyuşturucu satıcılarını ele alma biçimiyle ilgili incelemelerle karşı karşıya.

Snap ayrıca Salı günü, platformunda uyuşturucuyla ilgili içeriği proaktif olarak algılama yeteneğini geliştirdiğini açıkladı. Ayrıca uyuşturucuyla ilgili içeriğin yüzde 88‘inin artık AI ile proaktif olarak algılandığını da ekledi. Şirket, doğrudan kolluk kuvvetleriyle çalışan ekibi oluşturdu ve kolluk kuvvetlerinin taleplerine yanıt verme süresini önemli ölçüde iyileştirdiğini de belirtti.

Geçen sonbaharda bir Senato oturumunda, Snap’in Küresel Kamu Politikası Başkan Yardımcısı Jennifer Stout, şirketin üzerinde çalıştığı bir başka güvenlik özelliği hakkında bilgi verdi. Stout’un dediğine göre Snap, ebeveynlerin çocuklarının uygulamadaki etkinliklerini izlemesini kolaylaştıracak yeni ebeveyn denetimi özellikleri üzerinde çalışıyor. Bu özelliklerin önümüzdeki aylarda sunulması bekleniyor.

Sizler Snapchat’in yaptığı bu kısıtlamalar ve üzerinde çalıştığı denetim özellikleri hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Bulvar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!