featured

Kadir Alkan, Metaverse evrende kuaför açtı!

Metaverse veya Türkçe tabiriyle sanal evren, son dönemin en popüler konusu haline geldi. İnsanlar bu sanal evrende ileri de değerleneceğini düşünerek arsalar satın almak için binlerce lira harcarken, bazıları ise servislerini / işletmelerini bu alana taşıyor. Yaptığı çalışmalar ile sosyal medyada oldukça tanınan bir kuaför olan Kadir Alkan, Metaverse evrende ilk işletmesini açtı!

Samsung’un da mağaza açtığı Decentraland’e kuaförünü taşıyan Kadir Alkan bu adımın, ileri de yapmayı planladıklarının sadece yüzde 1’i olduğunu belirtiyor. Bu sanal mağazanın ilk hedefi geliştirilen saç stillerinin kullanıcılara sunulması ve randevu taleplerinin alınması.

Kadir Alkan Hair Artist artık Decentraland’de

Bunun yanı sıra belirli aralıklarla gerçekleştirilen workshop etkinliklerinin bu sanal mağaza ile tüm dünyaya taşınması hedefleniyor.

Hali hazırda NFT serisi ve çeşitli oyunlar için iş birliklerine devam edilirken, ana hedefin şu anda cerrahi müdahalelerde test edilen uzaktan kontrol edilebilen robotik cihazlar ile uzaktan anatomik saç kesimi yapmak olduğu belirtiliyor.

AR ve VR ile kuaför dünyasına öncülük edecek teknolojiler geliştirmek istediğini belirten Alkan, “Bugün ben yarın başka bir arkadaşım birbirimizi geliştirerek geleceği inşa edeceğiz” dedi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Bulvar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!