featured

Getir sipariş iptali nasıl yapılır?

2015 yılında faaliyete geçen ve online market alışverişi kapsamında ihtiyaç duyulan ürünleri 10 dakika gibi kısa bir süre içinde teslim etme konsepti ile çalışan Getir, ülkemizin yanı sıra Avrupa’da da başarılı işlere imza atıyor. Özellikle son dönemde dünyaca ünlü futbol kulüpleriyle yaptığı sponsorluk anlaşmalarıyla gündemde olan platform, pandemi nedeniyle evde kaldığımız yaklaşık iki yıllık dönemde insan temasını minimuma indirmede büyük rol oynadı.

2021 yılı Ağustos ayı itibariyle ülkemizin 29 farklı ilinde hizmet veren Getir, müşteri memnuniyetini üst seviyede tutmak için sipariş süreçlerinde oldukça şeffaf bir yapıyla hareket ediyor. Bunun yanı sıra benimsenen zorunlu iade ve iptal politikasıyla üyelerinin mağdur olmasını engelliyor. Peki Getir sipariş iptali nasıl yapılır? Yazımızda anlattık.

Getir’den sipariş vermek için yapılması gerekenler

Uygulamayı cihazınıza indirdikten sonra telefon numarası ve istenen diğer bilgileri girerek sisteme kayıt olmanız gerekmektedir. Ardından sipariş vermek için teslimat adresinizi seçmeniz ve almak istediğiniz ürünleri sepetinize eklemeniz gerekiyor.


Getir sipariş iptali için yapılması gerekenler

Bu işlemleri tamamladıktan sonra online ya da nakit olmak üzere tercih ettiğiniz ödeme yöntemini seçerek siparişinizi onaylayın. Sipariş işleminiz tamamlandıktan sonra kuryeler en kısa zamanda kapınızı çalacaktır. Aynı zamanda üyeler, uygulama içinde bulunan haritadan siparişi getiren kuryenin konumunu görmesinin yanı sıra gerekli durumlarda kuryeyi arama ve mesaj atma gibi imkanlara da sahiptir.

Getir sipariş iptali için yapılması gerekenler

Getir, sipariş iptali konusunda geçerli sebeplerin olmasını şart koşuyor. Örneğin; siparişin ilgili yerlere iletilememesi, aşırı yoğunluk, kurye bulunmaması, elektrik arızası, kaza gibi haller nedeniyle siparişinin hazırlanamaması ya da teslim edilecek durumda olmaması, sipariş edilen ürünün teslimatının gecikmesi, hasarlı ya da ayıplı ürün teslim edilmesi veya memnuniyetsizlik gibi birçok nedeni sipariş iptalinin gerekçeleri arasında sayabiliriz.

Bu tür durumların yaşanması halinde üyeler, Getir müşteri hizmetlerine başvurarak sipariş iptalini gerçekleştirebilmektedir. Diğer yandan platform, gerekçe göstermeden birden fazla sipariş iptali talebinde bulunarak bu durumu suiistimal eden üyelerin hesaplarını kapatma hakkına sahiptir. Getir, müşteri memnuniyetine ön planda tuttuğu için yukarıda bahsettiğimiz gibi durumların yaşanması halinde kolaylıkla sipariş iptalini gerçekleştirecektir.

En çok merak edilen konulardan biri de şüphesiz para iadesi konusu. Eğer sipariş iptal talebiniz kabul edildiyse, platform sipariş tutarını anında kartınıza iade edecektir. Ancak bazı durumlarda bankanızın durumuna bağlı olarak bu süre uzamaktadır.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Bulvar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!