featured

En ilginç elektrikli otomobil konseptleri

Elektrikli otomobillerin sayısı her geçen artmaya devam ediyor. Şirketlerin aldığı yeni kararlar ve ülkelerin küresel ısınmayı önlemek için çıkardığı yasalar neticesinde şirketler, yeni elektrikli otomobil konseptlerini tanıtıyorlar.

Tanıtılan konsept araçlar arasında otomobil severleri büyüleyenler ve kötü olanlar bulunuyor. Bazılarıysa, sunduğu teknolojik özellikleri ve tasarımlarıyla kişilere ilginç geliyor. Gelin hep beraber tarihin en ilginç elektrikli otomobil konseptlerine yakından bakalım.

Tesla Cybertruck

Tesla Cybertruck, 2019 yılında Elon Musk tarafından tanıtılmıştı. Tasarımı itibariyle birçok kişi tarafından ilginç bulundu. Özellikle sahip olduğu keskin çizgiler ve köşeli hatlar dolayısıyla gelecekten gelmiş bir otomobil gibi duruyor. Tesla Cybertruck’ın seri üretiminin versiyonun Mart 2022’de tanıtılması bekleniyor. Büyük ihtimalle elektrikli pickup, 2023 yılında yollarda olacak.

Bollinger B1

Bollinger B1, diğer elektrikli otomobillerden çok daha farklı bir tasarıma sahip. Aracın tasarımı bizleri 40 – 50 yıl öncesine götürüyor. Elektrikli model hem SUV hem de kamyonet olarak konumlanıyor. Aracın daha uzun versiyonu olan B2 de aynı görüntüye sahip. Retro görüneme sahip elektrikli SUV’ların ne zaman satışa çıkacağı henüz bilinmiyor.

Hyundai Seven Concept

Hyundai Seven Concept, kullanıcılarına bir ev ortama sunuyor. Aracın içinde dönen koltuklar bulunuyor ve oturmak için bir oturma grubu da sunuluyor. Araç, hijyenik olma özelliğiyle ön plana çıkıyor. Otomobilde uçaklarda bulunan gelişmiş hava akış sistemine benzer bir sistem bulunuyor. Bu sayede yolcular arasında hava akışı kesiliyor ve hastalık bir yolcudan diğer yolcuya bulaşmıyor.

Rolls-Royce Vision Next 100

Rolls-Royce Vision Next 100, bizlere yeni bir deneyim sunuyor. Aracın tasarımında gövdeyle bitişik tekerlekler bizleri karşılıyor. Bunun yanında aracın arkasından ve önünden baktığımızda aracın bir yat tasarımına sahip olduğunu görebiliyoruz. Rolls-Royce araçta, bulunacak tüm lüks malzemeler kullanılmış. Ayrıca araca otomobil koltuğu yerine salon koltuğu yerleştirilmiş. Bu sayede yolculara evlerinin salonu hissi verilmek istenmiş.

Renault Trezor

Renault Trezor, 2016 yılında Renault tarafından duyuruldu. Otomobil, Renault’un Formula E aktarma organları ve şirketin otonom sürüş teknolojisini barındırıyor. Trezor, sahip olduğu aerodinamik ve sportif tasarımı sayesinden birçok kişinin ilgisini çekmeyi başarıyor. Aracın seri üretimin versiyonun gelmeyeceği düşünülüyor.

Mercedes-Maybach Vision 6 Cabriolet

Mercedes-Maybach Vision 6 Cabriolet, Vision 6’nın Cabriolet versiyonu olarak bizlerin karşısına çıkıyor. Araç, piyasada olan Rolls-Royce Boat Tail’a benziyor. Özellikle uzun arka kısmı sayesinde tekerlekli bir yata benziyor. Ayrıca otomobilde gelecekle geçmişin harmanlandığı bir iç mekan bizleri karşılıyor.

Audi AI: Trail

Audi Al: Trail, bugüne kadar karşımıza çıkmış offroad araçlarından çok daha farklı bir görünüme sahip. Otomobilin üstünde 5 adet drone bulunuyor. Siz yolda ilerlerken dronelar yolu aydınlatıyor ve otomobili takip ediyor. Araç, zorlu arazilerde dahil otonom bir şekilde hareket edebiliyor. Camla kaplı yüzeyleri sayesinde yolcularına muhteşem bir offroad deneyimi sunuyor.

Peki, sizin düşünceleriniz neler? Sizce hangi konsept otomobil aralarındaki en ilginci? Yorumlarınızı ve görüşlerinizi aşağıda belirtmeyi unutmayın.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Bulvar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!