featured

Audi severlere müjde! Araç içi eğlence için VR başlık dönemi

Audi, Metaverse ile trend haline gelen sanal gerçeklik için VR başlık hizmeti başlatmak üzere. Her ne kadar Metaverse evreni henüz emekleme aşamasında olsa da, AR ve VR başlıklar yeniden trend olmaya başladı. Audi ise Tesla ile farklı bir boyuta evrilen otomobil içi eğlence dünyasına VR başlıkları getiriyor. Bu anlamda firma HTC Vive Flow VR başlıkları araç içi sürüş deneyimine entegre eden Holoride ile anlaştı.

Audi, yeni araç içi eğlence sistemi için HTC Vive Flow VR ve Holoride ile anlaştı

Alman otomobil firması şu an için bu hamlenin Metaverse evrenine yönelik olup olmadığını açıklamadı. Ancak VR ve AR başlıkların araç içi eğlence sistemi olarak kullanılması Metaverse için önemli adaımlardan biri. Audi, Holoride ve HTC Vive Flow VR başlık kullanacağı bu yeni araç içi eğlence sistemini Haziran ayında devreye alacak. Şu an için bu yeni VR başlık deneyimi sadece belirli Audi araçlarda geçerli olacak. Ancak bu sistemin hangi modellerde yer alacağı henüz belli değil. Tabii ki bu eğlence sistemine dahil olmak için HTC VR başlık satın almamız gerekecek.


HTC ve Holoride yen, nesil VR tabanlı Audi araç içi eğlence sistemi için bir araya geldi

HTC, Mobil Dünya Kongresi 2022 öncesi Holoride ile araç içi VR başlık kullanımı ile alakalı anlaşma yaptı. Bu anlamda Holoride, araç içi hareketleri algılayan ve bu hareketlere göre içeriği şekillendiren özel bir yazılıma sahip. Bu yazılım ise Audi dışında birçok içerik üreticisinin de dikkatini çekiyor. Firma bu anlamda Discovery, Disney, Universal Studios ve binlerce bağımsız geliştirici ile ortaklık kurdu.

Audi’nin araç içi VR başlık deneyimi için HTC ile anlaşması ise önemli. Zira HTC, akıllı telefon sektöründe eski günlerini arasa da VR başlık sektöründe kullanıcı deneyimi ile ön planda. Holoride ise bu eğlence dünyasını NFT satın almalar ve Metaverse evrenine adım atmak için kullanma peşinde. Bu VR odaklı oyun ve içerik deneyimi ise arka koltukta oturan yolcular için kullanılabiliyor. Tesla ve diğer otomobil markalarının sürücüsüz otomobil denemeleri ise sürücülerin de bu araç içi eğlence sistemlerine dahil edilmesini sağlayabilir.

Audi şu an için Holoride, HTC ortaklığının ilk durağı olsa da sistem tüm otomobil modellerine entegre olabiliyor. Bu anlamda Haziran sonrası Holoride VR araç içi eğlence sistemi Audi dışında markalarda da karşımıza çıkabilir.

Peki ya sizler bu konuda neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmında veya SDN Forum’da paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Bulvar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!