featured

Android ile Windows cihazlar yakında ekosistem oluşturacak

Yıllardır kullanıcılar için kanayan bir yara olan Android ile Windows arasındaki kısıtlılık, son zamanlarda şirketlerin çalışmaları sayesinde yavaş yavaş çözülüyor. Kullanıcılar, Android cihazlarından bilgisayarlarına veri aktarmak veya Windows’lara .apk uzantılı dosya kurabilmek için Android emülatörlerden yararlanıyordu. Ayrıca insanlar dosya aktarmak için emülatörlerin dışında çeşitli üçüncü parti yazılımlar kullanıyordu.

Bugün CES 2022 etkinliğinde yeni teknolojilerini ve ürünlerini tanıtan Google, Android ile Windows işletim sistemli cihazların birbiriyle uyumlu hale geleceğini açıkladı. Yeni sistem sayesinde bilgisayarlar ile telefonların iletişimi kolaylaşacak, veri aktarımları ve diğer fonksiyonlar cihazlar arasında kontrol edilebilecek.

Google; Intel, Acer ve HP ile birlikte çalışıyor

Son yıllarda birkaç kez Android ile Windows cihazları birbirine yakınlaştırmak için Microsoft ile çalışmalar gerçekleştiren Google, görünen o ki istediğini alamadı. Geçtiğimiz aylarda Windows 11’in .apk uzantılı uygulamaları çalıştırabileceği söylenirken, bugün CES 2022’de yapılan duyurular, Google’ın şirketler ile masaya oturduğunu gösteriyor.

Nearby Share’ın kapsamını arttıracak olan Google, Microsoft’un kendisi ile değil, bazı bilgisayar üreticileri ile bu işi tamamlamaya çalışıyor. Şirket, Intel, Acer ve HP gibi bazı markalar ile ortak bir sistem geliştirip bu şirketlerin ürünleri ile Android cihazlarının iletişimini kolaylaştırmaya çalışacak.

2022 yılında görebileceğimiz bu sistem, Windows ile Android arasındaki köprü için olumlu bir basamak olabilir. Belki de bu girişim, ilerleyen zamanlarda daha fazla üretici tarafından desteklenerek yeni bir ekosistemin tabanını oluşturur. Bunları bizlere zaman gösterecek.

Peki siz Windows ile Android cihazlarının uyumlu çalışmasını istiyor musunuz? Sizce bu girişimler sonuç verir mi? Yorumlarda belirtebilirsiniz…

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Bulvar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!