featured

RTÜK Başkanı tehdit edildiğinde ısrarlı: Hakkımı saklı tutuyorum

Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, ‘ortak bir dost’ tarafından getirilen mesajla FOX Haber Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk tarafından tehdit edildiği iddiasında ısrarlı.

Tehdit iddiasını Sabah gazetesinden Tuba Kalçık’a verdiği röportajda, öne süren Şahin’e sosyal medyada bir açıklama yaparak yanıt veren Şentürk, “RTÜK Başkanı Sayın Ebubekir Şahin, bir gazeteye verdiği röportajında kendisini tehdit ettiğimi belirtmiştir. Tehdit olarak algıladığı konuşmamı FOX Ana Haber’de değil, 30 Ağustos Pazartesi günü ‘İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat’ programında yaptım. ‘Sayın RTÜK Başkanı çifte standartlar ve adil olmayan cezalar karşısında vicdanın rahat mı?’ dedim. Yayın kaydı RTÜK’te ve YouTube’da da mevcut. İzlemesini öneriyorum. Sözlerimi tehdit olarak algılıyorsa, neden suç duyurusunda bulunmadığını da merak ediyorum” demişti.

‘YAYINDAN BAHSETMEDİM, PİŞKİN PİŞKİN YAYIN DİYOR’

Şahin ise Milliyet’ten Ali Eyüboğlu’na yaptığı açıklamada, tehdidin yayında değil “ortak bir dost” aracılığıyla yapıldığını, kendisinin ve RTÜK’ün tehdit edildiğini yineledi. Şahin tehdit iddiası ve neden yargıya gitmediği hakkındaki soruya şu yanıtı verdi: “Yayınlardaki hedefe koyma ve haksız ithamlardan bahsetmiyorum. Hâlâ pişkin pişkin ‘Yayınlar ortada madem tehdit etmişim, neden mahkemeye gitmedi’ diyor. Şark kurnazlığı… Yayınları kastetmiyorum ki, o yayınlarda ince ince aba altından sopa göstermektedir, hiçbirini kabul etmiyorum. Asıl konu bir arkadaşımız üzerinden gönderdiği tehdit mesajıdır. Bütün idari ve hukuki haklarımı saklı tutmaktayım.”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Bulvar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!