featured

Babacan: Talimatla faiz düşmez

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Merkez Başkanı Şahap Kavcıoğlu görüşmesi sonrasında PPK’de yaşanan görevden almalar sonrası dövizde gerçekleşen değişikliklere ilişkin konuştu.

“Talimatla faiz düşmez” diyen Babacan, “Adını sanını duymadığınız para birimleri Türk lirasından daha değerli oldu” diye konuştu.

Babacan’ın konuşmasından satır başları şu şekilde:

Artık gördüm ki DEVA damlaları, Çukurova’nın dört bir yanında bu bereketli topraklarla buluşmuş.
Vatandaşların gerçekleri başka ülkeyi yönetenlerin gerçekleri başka. Mevcut iktidar adeta kendisini uydurulmuş gerçeklik odasına hapsetmiş. Sürekli o odadan konuşuyor. Türkiye’yi sadece kendi sesini duyduğu o odadan yönetmeye çalışıyor.

Rakamları Ayarlama Enstitüsü, TÜİK geçenlerde enflasyon rakamlarını açıkladı. Ben çarşıda, pazarda hem esnafa hem de alışveriş yapan vatandaşa soruyorum.

İktidar partisine zamanında destek vermiş vatandaşlarımız bile diyor ki ‘Onlar bir enflasyon açıklıyor ama bu doğru değil. Vatandaş, devletin söylediğine inanmıyor. Bu çok vahim bir durum.

İktidar ortakları, kendisine oy veren insanlarla bile aralarına aşılmaz duvarlar ördü. Sayın Erdoğan kendisini uydurulmuş bir gerçeklik odasına hapsetti.

‘MİLLİ PARAMIZ OLDU’

Bu millet kendisine sırtını dönenle, kendisiyle arasına duvarlar inşa edenle yola devam etmez. Daha 2 gün önce Sayın Erdoğan çıktı televizyona iki kelime etti, dolar 9 lirayı geçti.

Daha dün gece yine 2-3 kişiyi aldı, 2-3 kişiyi attı. Dolar daha da arttı. Ne yapsa olmuyor. Talimatla faiz düşmez. Talimatla dövizin kuru düşmez. Dövizin kuru da faiz de ancak güvenle düşer, güven!

Türk liramız, milli paramız pul oldu, pul. Adını sanını duymadığınız para birimleri Türk lirasından daha değerli oldu.

Kazanılmış haklardan, tek bir gram dahi eksilmesine müsaade etmeyeceğiz. Gasp edilen tüm hakları da aynen vatandaşlarımıza iade edeceğiz.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Bulvar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!